Стандарт ISO 3758:2012

Прання, хімчистка чи прасування? Відповідь дає стандарт ISO.

У вас виникли проблеми з одягом? Можливо, улюблений светр сів, дизайнерський піджак вицвів, а нові штани зім’ялися? Не варто турбуватися, це може статися з кожним. Стандарт ISO допоможе знизити ризики за допомогою правильного маркування по догляду та правил його застосування.

Міжнародний стандарт ISO 3758:2012 – чинний на сьогоднішній день норматив, розроблений науково-технічними товариствами та прийнятий у країнах – учасниках Міжнародної організації зі стандартизації (ISO) – 165 країн світу, зокрема Україна.

Стандарт ISO 3758:2012 “Вироби текстильні. Маркування по догляду з використанням символів” інформує споживачів, працівників пралень та хімчисток про те, як потрібно доглядати за одягом, щоб уникнути непоправних збитків, а також пояснює застосування цих символів.

Символи догляду містять інформацію, яка допоможе заощадити час та гроші. Крім того, маркування одягу часто стає вирішальним фактором при прийнятті рішення споживачами щодо покупки одягу. Одні споживачі віддають перевагу хімчистці, інші — звертають увагу на економічність прання. Проте всі вони хочуть уникнути пошкоджень одягу.

Оновлений стандарт ISO 3758 відображає передовий досвід догляду за текстильними виробами, включаючи нові системи відбілювання, технічні розробки та альтернативи традиційної хімчистки із застосуванням систем на основі води.

Міжнародний норматив ISO 3758 легко адаптується, щоб задовольнити потреби будь-якого споживача. Він дозволяє вибрати велику кількість способів чищення, що найбільш підходять для конкретної мети. Крім того, маркування має містити відомості про те, чи одяг або інші вироби можуть бути пошкодженими на будь-якому з етапів чищення: при пранні, відбілюванні, сушінні, прасуванні або професійному чищенні.

Ознайомитися зі знаками по догляду за одягом, прийнятими в стандарті, можна в цій статті Позначення для догляду за одягом на ярликах та етикетках

Переглянути всі новини
Виробляємо етикетки
та реалізуємо витратні матеріали
для маркування,
які застосовуються у різних сферах виробництва.
Дізнайтеся про акційні пропозиції першими
Підпишіться на наші розсилання
Зателефонуйте мені
Портфоліо
Завантажити PDF